Jeugd



In het voorbije bezinningsWE met studenten werd ik zelf het meest getroffen door het getuigenis van drie jongeren op zondagmorgen. Op eenvoudige en authentieke wijze vertelden ze hoe hun geloof in concrete beslissingen en evoluties in hun leven een rol speelt. De studenten – velen randkerkelijk - luisterden ademloos. Na afloop was er een lang applaus.

De christelijke boodschap liep als een rode draad doorheen de verschillende inleidingen die gegeven zijn geworden tijdens deze dagen. Maar het zijn deze jonge getuigen die op de meest expliciete wijze hun geloof hebben ter sprake gebracht. Alsof zij, meer dan de volwassenen, het recht hebben en krijgen om onbevangen te spreken over het Evangelie.

Beslist, de toekomst ligt bij de jeugd.

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf