Pols



Een studente exacte wetenschappen toonde me haar polsrozenkrans. Ze had onlangs toevallig het rozenkransgebed ontdekt. Soms vond ze het wat saai en monotoon. Maar het was vooral rustgevend en verdiepend. En, je kan het bidden wanneer je maar wil, legde ze uit.

Een ander meisje vertelde dat ze probeerde ’s morgens wat vroeger op te staan om even te kunnen bidden. Eigenlijk vond ze dit niet leuk, vermits ze eerder een nachtraaf was. Maar, zo stelde ze vast, het helpt wel.

“Ascese” heet dit.

Het is goed te zien hoe fris en onbevangen jonge christenen omgaan met de grote traditie van de Katholieke Kerk. Ze hebben een nieuwsgierigheid en een openheid die de oudere generaties soms kippenvel doen krijgen. Waar hun ouders en vooral grootouders vaak onaangename herinneringen hebben aan een vastgeroeste en opgelegde traditie, lijkt het dat de aankomende generatie die eerder benadert als een opnieuw te ontdekken schatkamer.

Boeiend.

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf