Martelaarschap




De primitieve Kerk van de eerste eeuwen had een grote traditie van martelaarschap. De martelaar, in de christelijke traditie, is diegene die getuigt over zijn geloof in Jezus met het offer van zijn leven. Martelaarschap kan maar voorkomen uit een intense gratuite verbondenheid met de Heer. Verbondenheid die, per definitie, leidt tot vreugde en vertrouwen. Ook al kan er ook (veel) angst en pijn zijn. Beide hoeven mekaar niet uit te sluiten.

Op een aangrijpende wijze wordt dit in beeld gebracht in de film “Des hommes et des dieux”, het verhaal over de laatste maanden van de trappisten van Tibhirine in Algerije.


Delen

Reacties

v. zei…
Het keuzeproces is zichtbaar in de blik van elke monnik. De keuze groeit vanuit ieders verbondenheid met het Centrum van zijn bestaan en uit de verbondenheid met elkaar en de brede leefgemeenschap. De keuze is voelbaar in het soms trage ritme van de film. Subliem en aangrijpend mooi.

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm