De kunst van het luisteren: interview met Nikolaas Sintobin sj over geestelijke begeleiding (video-gesprek)

 

In deze aflevering van Kloostergesprekken gaat Leo Fijen in gesprek met jezuïet Nikolaas Sintobin over geestelijke begeleiding en de ignatiaanse wegwijzers voor het pastoraat. Aanleiding is het verschijnen van het boek Geestelijke begeleiding, Ignatiaanse wegwijzers voor het pastoraat, waarin helder en toegankelijk uiteen wordt gezet wat geestelijke begeleiding werkelijk is: een praktijk binnen de geloofsgemeenschap die zo oud is als de Kerk zelf.

Geestelijke begeleiding gaat niet over catechese of therapie, en ook niet over het geven van kant-en-klare antwoorden. Het is samen op weg zijn, mede-gelovigen ondersteunen in hun eigen zoektocht naar God en naar een levende relatie met Jezus. Niet sturen, maar helpen luisteren: wat zegt God, hier en nu, in mijn leven?

Nikolaas Sintobin laat zien hoe vertrekken vanuit concrete ervaringen een sleutel is in deze weg. Bidden is daarbij de voedingsbron waarin Godsverbondenheid vorm krijgt — in stilte, in woorden, in aandachtig luisteren. Hij illustreert dit met herkenbare voorbeelden en met inspirerende figuren uit de kerkgeschiedenis.

Een gesprek over zoeken, luisteren, onderscheiden — en over de kunst om ruimte te maken voor God in het leven van alledag. Het boek ‘Geestelijke begeleiding, Ignatiaanse wegwijzers voor het pastoraat’ is te bestellen bij de boekhandel en diverse webshops.

Klik hier om dit gesprek te bekijken of klik op onderstaande afbeelding.

Klik hier om dit bijzonder boek te bestellen (22,99€): William Barry sj en William Connolly sj, Geestelijke begeleiding, Ignatiaanse wegwijzers voor het pastoraat.

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki