Waarom er geen vijandschap tussen dominicanen en jezuïeten kán bestaan


Gisteren vierde de Kerk het feest van de heilige Dominicus Dus ook wij, met Magis 2014 in Dublin. James Hanvey sj ging voor in de viering en begon ... met een grapje. Ook dat kan hier!

NB: deze grap speelt in op de nogal breed verspreide idee dat er - op z'n zachtst gezegd - concurrentie zou zijn tussen de dominicanen en de jezuïeten.

Hoe komt het dat er ten gronde geen spraken kan zijn van vijandschap bestaan de jezuïeten en de dominicanen. Wel, dat is heel eenvoudig. Iedereen weet toch dat de heilige Ignatius de jezuïeten net heeft gesticht om de Orde van de domincanen te vervolmaken!

Reacties

Anoniem zei…
dit is niet leuk de dominicanen waren er om dat wat ze ketters noemden te verdrijven de jezuïeten wilde ervan leren en vormde een voedingsbodem voor de vrij metselaars!!!

Meest gelezen

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Bidden met de Bijbel als leerschool in "Jezus" - Een serie van Nikolaas Sintobin sj (4/6)

Hoe het komt dat bidden met de Bijbel mijn leven op zijn kop zette - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (2/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom je best vrij omspringt met de talrijke tips van Ignatius voor het bidden met de Bijbel (6/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Liefde kan vleugels geven - ontroerende animatiefilm

Hoe een hamer je de weg kan wijzen naar je roeping - Knotsgek, bevragend videootje