Paus Franciscus over "de ware vreugde"



Wat is de ware vreugde? Is dat gelukkig zijn? Neen, dat is niet hetzelfde. Het is goed gelukkig te zijn. Maar vreugde gaat vérder. Het is iets anders. Iets dat niet afhangt van motieven buiten ons, of van voorbijgaande zaken. Het is dieper. Het is een geschenk. 

Als je steeds maar "gelukkig" wil zijn, ongeacht de prijs, dan kan dit eindigen in lichtzinnigheid en oppervlakkigheid. Dan lopen we voorbij aan de christelijke wijsheid. Vreugde gaat over iets anders. Het is een geschenk van de Heer.

Reacties

Anoniem zei…
Inderdaad eindigt alle vreugde met en als gevolg van de eindigheid van de objecten ervan. Wat heb je aan iets dat niet blijft en waaraan zelfs de herinnering vervaagt? De vreugde en troost van het meisje met de zwavelstokjes eindigde telkens met het uitdoven van de lucifer. Totdat zij voorbij het uitdoven van het allerlaatste zwavelstokje inging in de vreugde van de andere wereld die niet eindigt. Warmte en licht, geen zwavelstokjes meer nodig. Wijsheid is verbonden blijven met de Bron van "ongeschapen" en dus blijvende vreugde en geloven dat die vreugde nooit dood is, ook niet als even, langer of korter het licht uitgaat. Die vreugde is als een moeder die even weggaat om een boodschap te doen en haar kind ontredderd alleen laat. Maar moeder komt terug, altijd en altijd. De vreugde herleeft als Hij die gezegd heeft: Ik ben met U tot de laatste dag.

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf