Over dé snelweg naar nederigheid


Een van de meest effectieve manieren om onszelf te leren zien zoals we werkelijk zijn en om een ​​gevoel van nederigheid aan te kweken, is een diep gevoel van dankbaarheid te ontwikkelen.

Op het moment dat we concluderen dat alleen wij verantwoordelijk zijn voor wie we zijn, wat we doen en wat we bezitten, zitten we in grote problemen.

Wanneer we echter erkennen dat God de bron is van alle zegeningen in ons leven, reageren we met een houding van dankbaarheid.

Een diep gevoel van dankbaarheid herinnert ons aan de bron van alle goede gaven. Het herinnert ons aan de verantwoordelijkheid die we hebben om die zegeningen met anderen te delen.


Joe Paprocki

Reacties

Cecilia zei…
Ik ervaar het ook zo; al wat we kunnen, wie we zijn, heeft God al gezien toen we nog 'vormeloos waren in de schoot van ons moeder' Dat maakt me gelukkig en ik vraag dat ik door 'Zijn ogen mag leren zien' Dank!!!

Meest gelezen

Hoe kan je weten of je echt door Gód wordt geïnspireerd?

Waarom mijn nieuwe boek verschillend is van al de vorige - Vlog met Nikolaas Sintobin sj

Waarom gezondheid en rijkdom uiteindelijk niet het belangrijkste zijn - Vertrouwen (4/6)

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj