De ouden

Het is weer zover. Mijn computer heeft kuren. Plots, om godweet welke reden, kan ik hem niet opstarten. Waarschijnlijk zal het wel kunnen opgelost worden. Bovendien heb ik, na mijn vorige crash, een aantal beveiligingssystemen aangebracht. 99,9 % van mijn documenten heb ik dan ook snel kunnen recupereren. Maar het stemt toch tot nadenken.

De informatica is even efficiënt als kwetsbaar en vluchtig.

De brieven van de heilige Ignatius zijn zo goed als alle bewaard gebleven. En dat al eeuwen lang. En reken maar dat ze gelezen worden.

Wat zal er overblijven van onze “geschriften”? Bovendien produceren we zo onwaarschijnlijk veel documenten dat we erin verdrinken.

Overdaad schaadt, zegt het spreekwoord. Non multa sed multum, zei Jan Berchmans: niet véél maar zéér.

Ik kan nog meer dan één puntje zuigen aan de “ouden”. Gelukkig maar.

Reacties

Meest gelezen

George Coyne sj, astronoom: waarom God niet alwetend is en toch wel (1/3)

De moed om te aanvaarden dat men aanvaard is - Piet van Breemen sj op zijn best

Waarom lijken geloof en wetenschap onverenigbaar? Jezuïet-astrofysicus George Coyne sj antwoordt (2/3)

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

Een paplepelkatholiek ontdekt hoe je kan bidden met de Bijbel - Waarom zou je bidden met de Bijbel? (1/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Wat een klein kind Augustinus leerde over God - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor het feest van de Triniteit

Hoe kan je van bijbelgebed een leerschool in verlangen maken? - (3/6) Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj