Globalisering


Zonet heb ik enkele mails uitgewisseld met Sister Mercy. Zij is een jonge religieuze van de Sociëteit van Maria. Zij is geboren en getogen in India, maar woont sinds verschillende jaren in Hongarije als missionaris. Enkele dagen geleden was ik bij de Zusters van Moeder Theresa. Een gemeenschap van 5 zusters. Vier van hen zijn jonge Indische vrouwen. Een heel biddende en authentiek religieuze gemeenschap in een Gentse volkswijk.

Ook hier in de Oude Abdij krijgen we meer en meer mensen over de vloer uit Afrika, Azië en Zuid-Amerika, maar ook gewoon uit andere Europese landen. We hebben op de website onlangs enkele pagina’s toegevoegd in andere Europese talen.

De globalisering neemt overhand toe. Het zal ons, Westerlingen, een reële aanpassing vragen. Nu reeds ervaar ik het als deugddoend en zonder meer verrijkend. De sterke religieuze gevoeligheid van de Aziaten, het gemeenschapsgevoel van de Afrikanen, de levensvreugde van de Zuid-Amerikanen … het is een welkome aanvulling bij de eveneens belangrijke maar soms wat beklemmende ernst en degelijkheid van het oude en vermoeide Westen.

Reacties

Meest gelezen

Boodschap voor mensen die zichzelf voor goede christenen houden - Piet van Breemen sj

Acht dagen in stilte bidden met de Bijbel, wat doet dat met een mens - getuigenis van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vind je de juiste weg - hoe vind ik mijn roeping: video-interview van Nikolaas Sintobin sj

Tips voor biecht- en andere delicate gesprekken - Pierre Favre sj

Wat vraagt God van jou? Hoe kom je daar achter? De geniale suggestie van Ignatius van Loyola - Videogesprek met Nikolaas Sintobin sj

Wijlen paus Franciscus en nieuwe paus Leo: een terugblik en een vooruitblik door Nikolaas Sintobin sj

Bestel nú (tot 5 september) een gesigneerd exemplaar van het nieuwe boek van Nikolaas Sintobin sj, met een klein extraatje

Zou paus Leo XIV dit evangelie (Lc 12, 49-53) wel goed begrepen hebben? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag