Raadgevers


Angst, boosheid, bitterheid … het zijn geen goede raadgevers. Wil je op zoek gaan naar de waarheid, dan is een liefde- en respectvolle benadering zoveel vruchtbaarder.

Dit geldt ook voor de “waarheid over de islam”.

Samir Khalil Samir sj, Egyptisch jezuïet, is een gerenommeerd islamkenner. Hij kan kritisch en nuchter zijn over de islam … omdat hij ervan houdt. Dit boeiende interview met hem over de plaats van de islam in de christelijke visie op Gods heilsplan voor de mensheid getuigt hiervan. Het is niet zwevend. Het biedt perspectief en dynamiek.

Wat een contrast met onderstaande video waar eenzijdige negativiteit, om niet te zeggen verdoken haat, de toon zet. De logische conclusie is er een van verlamming en totale impasse.

Aan elk van ons de keuze.




Delen

Reacties

Meest gelezen

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Hoe Isabel mij leerde om te vertrouwen op mijn intuïtie - 1/9 - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Het verschil tussen Jezus en andere grote religieuze figuren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf

Drie goddelijke hulpmiddelen om voorgoed te geloven - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben: een heerlijk aandenken aan paus Franciscus