Virtuele realiteit

Neen. Wat u hieronder te zien krijgt is geen fotografie van de “werkelijkheid”. Elk beeld is gemaakt met computerprogramma’s.

Beangstigend?

Zeker is dat het mooi is en deugddoend om naar te kijken. Dat het uitnodigt tot bewondering en verwondering.

Mij bevraagt het op wat eigenlijk het onderscheid is tussen realiteit en virtualiteit. Zeker wat het zien betreft.




Delen

Reacties

v. zei…
De ervaring die ontstaat vanuit het kijken naar deze beelden is alvast reëel. Hierbij citeer ik A. Vergote die ooit schreef n.a.v. zijn onderzoek over religieuze waarneming: " Dezelfde gehoorde of geziene dingen betekenen voor de een de indirecte stem of de zichtbaarheid van God, voor een ander doen zij de dimensie van het Heilige opengaan zonder dat ze het zinnebeeld zijn van God, voor nog een ander laten zij slecths het geheim doorschemeren van een niet-humane natuur zonder enige goddelijke kwaliteit. De reëel beleefde ervaring is niet ambigu; ze is het alleen voor de buitenstaanders. Hij vergelijkt de diverse wijzen van zien en vraagt zich af wat de subjecten dan 'werkelijk' gezien hebben."

Meest gelezen

De reis van de Drie Koningen, T.S. Eliot - het mooiste gedicht ooit over de Drie Koningen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Drie tips van Nikolaas Sintobin sj om van voornemens "goede" voornemens te maken

Drie vragen over het ondraaglijk realisme van de kindheidsevangelies - Homilie van Nikolaas Sintobin sj - Drie koningen - met wondermooie tekenfilm

Wat zou jij doen, was dit de laatste dag van je leven? - Heftig videootje

Als denken belangrijker wordt dan voelen - Help, het gaat niet goed met mij (5/13)

Allereerste verklaring waarom je je niet lekker voelt - Help, het gaat niet goed met mij (6/11)

Een weigering die plezier doet - Citaat van Theresia van Lisieux