Het hoeft niet altijd serieus te zijn, daar heb je gelijk in! Maar, een YouTube filmpje plaatsen waar ze lachen met de Heilige Eucharistie ligt me toch wel heel moeilijk! De Eucharistie is een geschenk van God waar je door de grote genadebron van het brood en wijn ( lichaam en bloed van Christus ) iedere dag meer en meer kan groeien naar Heiligheid en tot gelijkvormigheid aan Christus. En volgens mij is dat de taak van ieder christen om te komen tot Heiligheid en gelijkvormigheid, zodat we iedere dag telkens meer licht en liefde van Christus naar onze omgeving kunnen uitstralen. De heiligen alleen laten sporen na ; de anderen maken gerucht, maar laten niets na op hun doortocht! “Citaat van Priester Edward Poppe” Misschien dan toch maar een idee om een keer niet te lachen, maar iedere dag de Eucharistie meer en meer serieus te gaan nemen. We worden er alleen maar vredevoller en liefdevoller van!
Zelf denk ik niet dat hier de draak wordt gestoken met de Eucharistie. Wel met de sociale media en met de onvrijheid van mensen tav de nieuwe communicatiemogelijkheden en -technieken.
Anoniem zei…
Er zit toch veel spot in! 'Natuurlij kunnen we er tegen, we worden gewoon spot te slikken. Maar moeten we er nu echt achter staan dat een heel bijzonder moment uit het leven van Jezus als onnozel voorgesteld wordt (bvb de bon-vivant Johannes die met Jesus meedoet en hiervoor domme schouderklopjes krijgt). Ik moet een hersenkronkel maken om te beseffen dat het hier alleen om 'spot met de sociale media' gaat. Kan ik dit als gelovige aan mijn kritische volwassen kinderen laten zien voor wie geloven niet evident is? Ik stel me voor dat ze zouden zeggen: 'moeder als je met je overtuigingen laat te zot houden ben je toch maar een opportunist'.
Anoniem zei…
Dank voor je antwoord Nikolaas! Maar, misschien is het niet slecht hier alles stil te leggen en een keer richting Tabernakel te gaan! En wat je mij als antwoord geeft, ook even aan God te zeggen. Hopelijk zie je dan anders.. Weet je wat priester Edward Poppe zei: Iedere genade ( die je in de Eucharistie kunt ontvangen ) is een druppel van Jezus bloed en een traan van Maria.. Jou reden om de onvrijheid van die nieuwe technieken in het daglicht te brengen, kun je volgens mij ook op heel wat anderen manieren aan de man en vrouw brengen! Het is natuurlijk jou vrijheid om het anders te zien, maar ik blijf bij mijn standpunt Nikolaas! Ik wil dus m.a.w. niet mee lachen met het mooie geschenk dat God aan de mensheid heeft gegeven om de liefde van Christus in ons hart te leggen. Genegen groet, Martine
Anoniem zei…
Hartelijk dank voor video die tot nadenken beweegt en ons laten door onze Hart leiden. Wij hebben j.l. " Passion " gezien op televisie en live. 3,5 miljoen personen in Nederland hebben intens genoten en zeker lessen van geleerd. Acteurs hadden nodig heel veel uren repeteren om de resultaat sprankelend laten uitkomen. Bij een spektakel opvoeren en repeteren nodig is Hart bij betrekken. Mobieltjes dienen uit zijn.In sommige scholen gaan mobieltjes tijdens lessen in kast op slot, omdat zo groot is de verleiding op de laatste mobieltje-nieuwtje te "spieken". Dit video is een waardevolle les dat bij alles wat wij doen nodig is aandacht te geven met ons Hart en de super technologische mogelijkheden even laten staan. Ik ben dankbaar voor deze video in paar minuutjes verteld de wijsheid.
Anoniem zei…
Deze humor moet zeker kunnen. De video houdt ons een spiegel voor, de leerlingen zijn niet 'in aandacht' aanwezig bij Jezus, en het hele gebeuren gaat aan hen voorbij door hun 'individuele' relatie met hun Iphone, laptop enz. Is dit niet herkenbaar ? Hoeveel van onze 'echte' contacten en relaties met elkaar, met onze kinderen enz. wordt er niet verstoord door soortgelijk gedrag van hetzij onszelf hetzij van onze gesprekspartner(s). God is ook aanwezig in onze relatie met 'de ander', wanneer we bv met familie, vrienden... 'in aandacht' bij elkaar zijn, tijd maken voor mekaar om te luisteren, te spreken, samen te eten. Zo'n 'alledaags' gebeuren wordt dan evengoed 'heilig'. Laten we dit dan ook niet verstoren door de moderne multimedia. Daar gaat het videootje m.i. over.
Anoniem zei…
Hartelijk dank U voor fijn en wijs vertolken. Ik ben met elk woord met U eens.
Anoniem zei…
Ik ben eerlijk gezegd in schok van de laatste reacties! Een spottende video nodig om tot inzicht te komen of om een spiegel voor te krijgen om zo tot besef te komen, dat je je iPod, laptop, gsm enz.. voor de Heilige Eucharistie achterwege moet laten? Wat on- respectvol naar Christus, maar ook naar de priesters die daar achter het altaar staan! Wat ben ik een goedgelovig iemand, die dacht dat kerkmensen dit wel wisten dat dit niet kon! Gelukkig ben ik gezegend met een kerk, waar dat ze dit wel weten dat je door stilte en gericht met je aangezicht naar de Heilige Eucharistie zo alleen tot de bron van levend water kunt komen! M.a.w. het ware leven, dat gelukkig maakt! Ik trek mijn woorden terug in Nikolaas! Blijkbaar moet Jezus opnieuw en opnieuw en opnieuw bespot en gekruisigd worden om mensen tot inzicht te brengen! De kerk staat dan toch blijkbaar opnieuw in brand!!!
Anoniem zei…
Ik trek in commentaar 10 april 15.26u een parallel trekt tussen het duidelijk sacrale karakter van het Laatste Avondmaal en de alledaagse momenten van 'samenzijn' die eveneens 'sacraal' kunnen zijn wanneer mensen elkaar daar 'echt' ontmoeten van hart tot hart, m.a.w. aandachtig aanwezig zijn voor mekaar. Er kunnen dagelijks 'heilige' momenten zijn wanneer we echt aandachtig en met open hart en geest aanwezig kunnen zijn, voor onszelf, voor onze naaste, voor de natuur. Helaas zijn er dikwijls 'stoorzenders' en de laatste tijd niet in het minst de multimedia-dingen die zo klein en handig zijn dat je ze altijd bij je kunt hebben en op ieder gewenst ogenblik de aandacht 'opeisen'. Het betoog doelt dus juist op meer respect voor het huidige moment : in Eucharistie, in relatie(s) enz.
Anoniem zei…
James 3:13 " Who is wise and understanding among you ? Let him show it by his good life by deeds done in the humility that comes from wisdom".
" The next step is listening to the flute of Knowledge" " The right solution is found by the mind which is free from worry." Hartelijk dank voor Super Wijze Video, toont: dat belangrijk is met Hart te luisteren naar Gods stem.
Anoniem zei…
reactie van Jadwiga aan geachte heer of mevrouw in reactie 10 april 17.50 citeer uw deel tekst: ".....Een spottende video.......? U heeft KEUZE naar deze video kijken door Uw BRIL.
Door mijn bril deze video is helemaal NIET spottend. Vandaag is 2015, video toont ons "vandaag realiteit " vol technologie ontwikkelingen. Belangrijk is voor "vele van ons" nadenken en niet helemaal opgaan met technologische aanbiedingen , hoogstandjes en tijd nemen voor levens gebed, en meditatie en stilte. Deze video U kunt bekijken "als kijken naar een diamant", met vele interpretatie, voor mij is dat super leerzaam in paar minuten de essentie waarnemen, dat belangrijk is in alle onze relatie activiteiten beschouwen als Heilig, met God aanwezigheid en aandachtig Leven.
Anoniem zei…
Kijk eens naar dit filmpje, https://youtu.be/bJAkhRx7ixw Wat een humor dat laatste avondmaal! Ik kijk gewoon met ander ogen naar de Heilige Eucharistie. Hij is uit liefde voor ieder van ons gestorven, uit respect, kun je alleen maar diep buigen! En daar hoort nu eenmaal geen humor bij! Ik voel me juist heel klein worden..
Kijken jullie gerust allemaal maar door een andere bril!
Anoniem zei…
Mooi gezegd Jadwiga, zo zie en ervaar ik het ook. Maar ieder zal de video interpreteren vanuit zijn/haar eigen beleving en invulling van wat men onder religie verstaat. Echter de essentie blijft wat Jezus ons leerde : word vrije mensen en maakt elkaar vrij in liefde voor elkaar. Liefs.
Anoniem zei…
Dit leuke filmpje weerspiegelt ons dagdagelijks leven. Geconfronteerd worden met de waarheid / realiteit - niet altijd even gemakkelijk. Kijk maar eens om je heen en je zal je dit filmpje herinneren. M.i. wordt er gespot met de moderne communicatie. Wij kunnen niet meer zonder - of dat denken we toch. Dat zelfs een gezellig samenzijn als onze maaltijden er aan moeten geloven.
Vandaag vieren we het feest van de Drie Koningen. Het mooiste gedicht dat ik ken over deze mysterieuze heren is van T.S. Eliot. Hieronder kunt u Elliot zelf zijn gedicht horen voorlezen. De oorspronkelijke tekst in het Engels wordt gevolgd door de virtuoze vertaling van Martinus Nijhoff. Klik hier of op onderstaande afbeelding om TS Eliot te beluisteren. Journey of the Magi ( Nederlandse vertaling hieronder) "A cold coming we had of it, Just the worst time of the year For a journey, and such a long journey: The way was deep and the weather sharp, the very dead of winter." And the camels galled, sore-footed, refractory, lying down in the melting snow. There were times we regretted the summer palaces on slopes, the terraces, And the silken girls bringing sherbet. Then the camel men cursing and grumbling and running away, and wanting their liquor and women, And the night-fires gong out, and the lack of shelters, And the cities hostile and the towns unfriendly ...
Zo kwetsbaar. Zo afhankelijk. Zo zorgbehoevend. Zo ondraaglijk mooi. Zo is onze God onder ons willen komen. Zijn we bereid om dit geloven? Willen we dit? Durven we dit aan? Zijn we bereid om te geloven dat dit niet eenmalig maar doorlopend – dus ook vandaag – gebeurt? Klik hier om deze wondere beelden te bekijken of klik op onderstaande foto.
Het was ongetwijfeld een gezellige avond. Ik veronderstel dat er veel is gelachen en dat het eten uitstekend smaakte. Maar, eerlijk gezegd, ik heb daar geen precieze herinneringen meer aan. Het was enkele jaren geleden, op oudejaar. Ik was te gast bij vrienden met vier tieners. Wat ik me wel haarscherp herinner was hoe die kinderen een voor een hun voornemen voor het nieuwe jaar noemden. Onlangs vond ik de opname terug op mijn smartphone. Ik was onder de indruk hoe ernstig ze dit deden en hoe aandachtig ze naar elkaar luisterden. Voornemens maken voor het nieuwe jaar. Ik geloof erin. Het hoeft geen gebakken lucht te zijn. Voornemens kunnen wel degelijk werken. Als ze ten minste aan bepaalde voorwaarden voldoen. Een voornemen heeft iets van een belofte. Een belofte aan jezelf. Het zegt iets over het feit dat ons leven niet zomaar een aaneenschakeling is van toevalligheden waarvan een mens de machteloze speelbal zou zijn. Tegelijk weten we dat de meeste goede voornemens ...
Wie zijn de mensen die het meest invloedrijk zijn geweest in je leven? Ben je er blij mee, of niet echt? Is er iets dat je (toch) (bijzonder) dankbaar stemt over die mensen? Wat heb je van geleerd? Klik hier of op onderstaande afbeelding om te kijken naar dit videootje.
KERSTMIS – 2015 Jes 52,7-10 Ps 98(97), 1-6 Hebreeën 1,1-6 Joh 1,1-18. Hieronder vind je mijn homilie voor deze kerstdag 2025 De kerstvieringen zijn de drukst bezochte vieringen van het jaar. Heel wat mensen die maar zelden naar de mis gaan, komen vandaag toch naar de eucharistie. Ook in de families heeft het kerstfeest een heel eigen karakter. Het mag dan commercieel zo uitgebuit worden, in de kerstdagen verlangen we samen te komen met onze dierbaren en te genieten van elkaars aanwezigheid. Ook als het wat spannend is in de familie. En als dat dan niet kan omdat de spanningen te groot zijn, dan voelt die pijn deze dagen een stuk scherper. Waarom eigenlijk? Wat zegt dit over wat we vandaag vieren? Ik zou hierover met u willen nadenken vertrekkend van een uitspraak van Ruth Burrows, een oude Britse slotzuster, een karmelietes. In een interview zei deze moni...
Mt. 2, 1-12 A / Kersttijd / Openbaring van de Heer De verhalen over het begin van het leven van Jezus spreken tot de verbeelding. Het zijn er heel wat: de aankondiging aan Maria, de droom van Jozef, de geboorte van Jezus in Bethlehem, de episode met de herders, de best ingewikkelde lezing van vandaag over de Wijzen uit het Oosten, de vlucht van het jonge gezin naar Egypte, de opdracht van Jezus in de Tempel, de moord op de onschuldige kinderen en nog andere scènes. Het sprookjesgehalte kan hoog lijken. Het hoeft niet te verwonderen dat ze kinderen zo sterk aanspreken. Ook wij volwassenen zijn er zo mee vertrouwd dat sommige van deze gebeurtenissen ons warm en romantisch lijken. Nochtans is er ontstellend veel drama, geweld, miserie en onmacht in deze taferelen. Het begin van het aardse leven van Jezus is al even heftig als het einde. Hoe onwaarschijnlijk sommige (aspecten van) van die gebeurtenissen ook lijken, tegelijk hebben ze iets dat bijna ondraaglijk realistisch is. Ze verw...
Dit reclamefilmpje voor sterke drank wil een voorstelling zijn van het einde der tijden. De meeste mensen, zo toont ons dit filmpje, panikeren en slaan op de vlucht … naar nergens. S ommigen pakken het heel anders op. Ze weten net zo goed dat het hun laatste momenten zijn. Ze kiezen ervoor om die laatste minuten te besteden aan datgene of diegene wat hen het liefste is. Wat zou jij doen, had je nog maar enkele minuten te leven? Wat? Wie? Waar? Wat is jouw diepste verlangen? Klik hier om dit heerlijk videootje te bekijken of klik op onderstaande afbeelding
Wie Ignatius van Loyola zegt, zegt onderscheiding van de geesten . In deze serie bespreek ik uiteenlopende aspecten van deze ruggengraat van de ignatiaanse spiritualiteit. Meer in het bijzonder over wat te doen als het je niet goed gaat. (5/13) Geduld en vertrouwen Het is eigen aan de persoon die zich slecht voelt, dat hij ongeduldig wordt. Droefheid is van nature onverenigbaar met geduld. Vandaar dat Ignatius uitnodigt om je bewust te oefenen in geduld. Het is evenwel niet alleen typisch voor de droefheid om ongeduldig te maken. Het is ook eigen aan gevoelens van droefheid en leegte dat ze je doen denken dat ze gaan blijven duren. De hele toekomst wordt zwart. En nochtans mag je er op vertrouwen dat het niet zal blijven duren. Na regen komt zonneschijn. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat dit voor jou niet zou gelden. Ook dit maakt deel uit van het vertrouwen in de werking van de Goede Geest van God die uiteindelijk, als de mens dit toelaat, steeds het la...
Wie Ignatius van Loyola zegt, zegt onderscheiding van de geesten . In deze serie bespreek ik uiteenlopende aspecten van deze ruggengraat van de ignatiaanse spiritualiteit. Meer in het bijzonder over wat te doen als het je niet goed gaat. (6/13) Drie mogelijke verklaringen waarom je je droef voelt (1/3) Eerste mogelijke oorzaak . Het kan zijn dat we te weinig op het scherp van de snee leven. We geven onszelf niet de middelen om door te stoten tot de kern, tot datgene waarin we nochtans geloven en waarvoor we verlangen te kiezen. We leven te zeer in oppervlakkigheid (luiheid, gemakzucht, niet consequent zijn, drukte, mondaniteit, materialisme, …). Niet echt verwonderlijk dat we hierin weinig voldoening vinden. Ten slotte kan je maar oogsten wat je zaait. Deze eerste oorzaak gaat dus over zaken die we zelf in de hand hebben. Hier gaat het over onze eigen vrijheid en verantwoordelijkheid.
Na Ignatius van Loyola is Theresia van Lisieux mijn favoriete heilige. Onderstaand citaat uit haar autobiografie vind ik heel bijzonder. Het is in de karmel niet altijd mogelijk de woorden van het Evangelie naar de letter in de praktijk te brengen. Soms moet je vanwege je bezigheden wel eens een kleine dienst aan iemand weigeren. Maar als de liefde tot de naaste in de ziel diep wortel geschoten heeft, is dat ook uiterlijk te zien. Je kunt op een zo minzame manier iets weigeren wat je niet geven kunt, dat die weigering net zoveel plezier doet als de gave.
Reacties
Ondertiteling mogelijk in het engels.
Maar, een YouTube filmpje plaatsen waar ze lachen met de Heilige Eucharistie ligt me toch wel heel moeilijk! De Eucharistie is een geschenk van God waar je door de grote genadebron van het brood en wijn ( lichaam en bloed van Christus ) iedere dag meer en meer kan groeien naar Heiligheid en tot gelijkvormigheid aan Christus. En volgens mij is dat de taak van ieder christen om te komen tot Heiligheid en gelijkvormigheid, zodat we iedere dag telkens meer licht en liefde van Christus naar onze omgeving kunnen uitstralen. De heiligen alleen laten sporen na ; de anderen maken gerucht, maar laten niets na op hun doortocht! “Citaat van Priester Edward Poppe” Misschien dan toch maar een idee om een keer niet te lachen, maar iedere dag de Eucharistie meer en meer serieus te gaan nemen. We worden er alleen maar vredevoller en liefdevoller van!
Maar moeten we er nu echt achter staan dat een heel bijzonder moment uit het leven van Jezus als onnozel voorgesteld wordt (bvb de bon-vivant Johannes die met Jesus meedoet en hiervoor domme schouderklopjes krijgt).
Ik moet een hersenkronkel maken om te beseffen dat het hier alleen om 'spot met de sociale media' gaat.
Kan ik dit als gelovige aan mijn kritische volwassen kinderen laten zien voor wie geloven niet evident is?
Ik stel me voor dat ze zouden zeggen: 'moeder als je met je overtuigingen laat te zot houden ben je toch maar een opportunist'.
Ik wil dus m.a.w. niet mee lachen met het mooie geschenk dat God aan de mensheid heeft gegeven om de liefde van Christus in ons hart te leggen. Genegen groet, Martine
Wij hebben j.l. " Passion " gezien op televisie en live.
3,5 miljoen personen in Nederland hebben intens genoten en zeker lessen van geleerd.
Acteurs hadden nodig heel veel uren repeteren om de resultaat sprankelend laten uitkomen.
Bij een spektakel opvoeren en repeteren nodig is Hart bij betrekken.
Mobieltjes dienen uit zijn.In sommige scholen gaan mobieltjes tijdens lessen in kast op slot, omdat zo groot is de verleiding op de laatste mobieltje-nieuwtje te "spieken".
Dit video is een waardevolle les dat bij alles wat wij doen nodig is aandacht te geven met ons Hart en de super technologische mogelijkheden even laten staan.
Ik ben dankbaar voor deze video in paar minuutjes verteld de wijsheid.
Ik ben met elk woord met U eens.
Een spottende video nodig om tot inzicht te komen of om een spiegel voor te krijgen om zo tot besef te komen, dat je je iPod, laptop, gsm enz.. voor de Heilige Eucharistie achterwege moet laten? Wat on- respectvol naar Christus, maar ook naar de priesters die daar achter het altaar staan! Wat ben ik een goedgelovig iemand, die dacht dat kerkmensen dit wel wisten dat dit niet kon!
Gelukkig ben ik gezegend met een kerk, waar dat ze dit wel weten dat je door stilte en gericht met je aangezicht naar de Heilige Eucharistie zo alleen tot de bron van levend water kunt komen!
M.a.w. het ware leven, dat gelukkig maakt!
Ik trek mijn woorden terug in Nikolaas! Blijkbaar moet Jezus opnieuw en opnieuw en opnieuw bespot en gekruisigd worden om mensen tot inzicht te brengen! De kerk staat dan toch blijkbaar opnieuw in brand!!!
Het betoog doelt dus juist op meer respect voor het huidige moment : in Eucharistie, in relatie(s) enz.
" Who is wise and understanding among you ? Let him show it by his good life by deeds done in the humility that comes from wisdom".
" The next step is listening to the flute of Knowledge"
" The right solution is found by the mind which is free from worry."
Hartelijk dank voor Super Wijze Video, toont: dat belangrijk is met Hart te luisteren naar Gods stem.
citeer uw deel tekst: ".....Een spottende video.......?
U heeft KEUZE naar deze video kijken door Uw BRIL.
Door mijn bril deze video is helemaal NIET spottend. Vandaag is 2015, video toont ons "vandaag realiteit " vol technologie ontwikkelingen.
Belangrijk is voor "vele van ons" nadenken en niet helemaal opgaan met technologische aanbiedingen , hoogstandjes en tijd nemen voor levens gebed, en meditatie en stilte.
Deze video U kunt bekijken "als kijken naar een diamant",
met vele interpretatie,
voor mij is dat super leerzaam in paar minuten de essentie waarnemen, dat belangrijk is in alle onze relatie activiteiten beschouwen als Heilig, met God aanwezigheid en aandachtig Leven.
Wat een humor dat laatste avondmaal!
Ik kijk gewoon met ander ogen naar de Heilige Eucharistie.
Hij is uit liefde voor ieder van ons gestorven, uit respect, kun je alleen maar diep buigen!
En daar hoort nu eenmaal geen humor bij!
Ik voel me juist heel klein worden..
Kijken jullie gerust allemaal maar door een andere bril!