Concrete tips van Paus Franciscus om te communiceren met jongeren


Op 30 juli 2016 ontmoette Paus Franciscus 28 Poolse jezuïeten in Krakau, nav de WJD. Gedurende deze ontmoeting van 40’ trad Franciscus in dialoog. Op 25 augustus publiceerde de Osservatore Romano en de Civilità Cattolica het transcript. Zenit publiceerde een Franse vertaling. Ik maakte er een vertaling van.

Vraag: Uw boodschap gaat recht naar het hart van de jongeren. Wat doet u dat u op zo’n efficiënte wijze met hen in gesprek kan gaan? Kunt u ons wat tips geven om te werken met de jongeren?

Antwoord Paus Franciscus (deel 1/2):  Als ik spreek, moet ik de mensen in de ogen kijken. Je kan niet in de ogen van iedereen kijken, maar ik kijk in de ogen van die, van die, van die … en iedereen voelt zich aangekeken. Bij mij gaat dit spontaan. Zo ga ik om met de jongeren.


Maar dan, de jongeren, als je met hen praat, dan stellen ze vragen … Ze kennen geen schroom. Ze stellen rechtstreekse vragen. En aan jongeren kan je enkel maar antwoorden met de waarheid. … Zie je: ze zeggen je de waarheid, soms maken ze je verwijten … De jongeren spreken rechttoe rechtaan. Ze willen de waarheid of minstens een duidelijk “ik weet niet wat ik je moet antwoorden”. Het is beter geen uitvluchten te zoeken met jongeren. … Ze vroegen me: “Hoe bidt u?” Als je dan antwoordt met een theorie, dan zijn ze ontgoocheld. De jongeren zijn genereus. Maar het werken met hen vraagt ook geduld, veel geduld.

Reacties

renée zei…
waarheid maakt vrij !!!!

Meest gelezen

Boodschap voor mensen die zichzelf voor goede christenen houden - Piet van Breemen sj

Acht dagen in stilte bidden met de Bijbel, wat doet dat met een mens - getuigenis van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vind je de juiste weg - hoe vind ik mijn roeping: video-interview van Nikolaas Sintobin sj

Tips voor biecht- en andere delicate gesprekken - Pierre Favre sj

Wat vraagt God van jou? Hoe kom je daar achter? De geniale suggestie van Ignatius van Loyola - Videogesprek met Nikolaas Sintobin sj

Wijlen paus Franciscus en nieuwe paus Leo: een terugblik en een vooruitblik door Nikolaas Sintobin sj

Bestel nú (tot 5 september) een gesigneerd exemplaar van het nieuwe boek van Nikolaas Sintobin sj, met een klein extraatje

Zou paus Leo XIV dit evangelie (Lc 12, 49-53) wel goed begrepen hebben? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag