Lieke van Lexmond over "aanvaarden dat je aanvaard bent"


"Op zoek naar God" is niet enkel maar  televisie. Voorbije zondagavond werd door de EO een website ("Op zoek naar God in de stilte") gelanceerd die ook u toelaat om te leren bidden met de Schrift, net zoals "de vijf".

Op die website vindt u een schat aan leermateriaal. Ook fragmenten uit de retraite waarbij de dames zelf commentaar geven bij hun meditaties. 

Hieronder vertelt Lieke bijvoorbeeld over een sterke meditatie, vertrekkend van onderstaande tekst van Piet van Breemen sj.

Slechts wanneer ik bemind word in die diepere zin van volledig aanvaard-zijn, kan ik mezelf worden. De liefde, de aanvaarding van anderen, maakt mij tot de unieke persoon die ik zou kunnen moeten worden. Als iemand gewaardeerd wordt om wat hij doet, is hij niet uniek; iemand anders kan hetzelfde werk doen, misschien zelfs nog beter dan hij. Maar als iemand bemind wordt om wat hij is, dan wordt hij uniek, dan wordt hij een onvervangbare persoonlijkheid. (Piet van Breemen sj)

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle