Theresia van Lisieux omschrijft wat volmaaktheid is - citaat


Ingetreden in de Karmel als 15-jarige en gestorven op 24-jarige leeftijd, is Theresia van Lisieux een van de grote heiligen van onze Kerk. Haar autobiografie (Geschiedenis van een ziel) is een parel. Het getuigt van een uitzonderlijk geloof, onderscheidingsvermogen en ervaring in de liefde.

Graag bied ik u enkele uittreksels aan.

Jezus was zo goed mij over dit mysterie te onderrichten. Hij bracht mij het boek van de natuur onder ogen. Ik begreep dat alle bloemen die Hij geschapen heeft mooi zijn. De pracht van de roos en het smetteloze wit van de lelie nemen het kleine viooltje niet zijn geur af of het madeliefje zijn schitterende eenvoud. 

Ik begreep dat als alle kleine bloempjes rozen wilden zijn, de natuur dan haar lentetooi zou verliezen. De velden zouden niet meer versierd zijn met bloempjes. En zo is het ook in de wereld van de zielen, de tuin van Jezus. 

Hij heeft grote heiligen willen scheppen die vergeleken kunnen worden met de lelie en de rozen, maar Hij heeft ook kleinere heiligen gewild. En deze moeten er tevreden over zijn madeliefjes of viooltjes te zijn, die God blij maken als Hij zijn blik naar beneden richt. 

De volmaaktheid bestaat erin Gods wil te doen, diegene te zijn die Hij wil dat we zijn.

Reacties

Meest gelezen

Homilie van de uitvaart van paus Franciscus: Nederlandse vertaling

Kloosterpodcast met Nikolaas Sintobin sj over de grote verdiensten van paus Franciscus - Video

Paus Franciscus doet krasse uitspraken over christelijke leer - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Paus Franciscus over mededogen en geduld - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Reality-TV en de verschijning van Jezus aan het meer van Tiberias - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de derde zondag van pasen

Wat is de kern van katholiek zijn - het heldere antwoord van paus Franciscus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Van openlucht feestje naar biddend afscheid en nieuw begin - Verrassende ervaring van jonge jezuïet bij uitvaart van Franciscus