Turk


Vandaag wordt in Venetië Antonio diaken gewijd in de Sociëteit van Jezus. Weldra zal hij de eerste 100% Turkse priester zijn in de geschiedenis van de Sociëteit van Jezus.

Antonio is een bekeerling uit de Islam. Hij leerde het christendom kennen toen zijn stervende moeder verzorgd werd door zusters. Met veel problemen heeft hij zijn doopnaam en zijn nieuwe geloofsovertuiging op zijn officiële identiteitsgegevens kunnen laten aanbrengen. Het is niet zeker dat hij ooit als jezuïet in zijn land van oorsprong aan de slag zal kunnen gaan.

Bij zijn doopsel werd hij verworpen door zijn vader die hem voortaan als dood beschouwt. Deze hertrouwde met een jong meisje om zo snel mogelijk een nieuwe zoon te hebben, die hij dezelfde naam zou geven als zijn eerste zoon.

“Proficiat”, Antonio. “Moge het vruchten dragen”, voor jou zelf en voor de hele Kerk!

Reacties

Anoniem zei…
Proficiat aan Antonio! Hij maakt een sterke keuze. Ik bid dat hij zijn vader - ondanks zijn verwerping - mag blijven liefhebben en dat hij zich blijvend mag gedragen voelen door 'onze' Vader.

Meest gelezen

Een verrassend TV-gesprek met Nikolaas Sintobin sj en Etienne Vermeersch over de verkiezing van paus Franciscus

Hoe paus Franciscus reageert op zijn eigen, spontane woede - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Ignatius van Loyola legt uit hoe je, met een té drukke agenda, toch je rust kan bewaren - citaat

De toespraak van 4 minuten die ervoor zorgde dat Bergoglio werd verkozen tot paus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Een uitnodiging tot innerlijke vrijheid - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (6/7)

Wie is Jorge Maria Bergoglio: "Ik ben een gewiekste zondaar" - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben: citaat

Paus Franciscus over de enige zekerheid die hij heeft - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben - citaat

Wat maakt vasten tot christelijk vasten? Nikolaas Sintobin sj legt het kort en bondig uit - video