Goed leiderschap en "vergeven en vergeten": gaat dat door één deur? - het voorbeeld van Ignatius van Loyola (10/10)



Pedro de Ribadeneira sj is lange tijd een naaste medewerker geweest van Ignatius van Loyola. Later werd hij zijn eerste officiële biograaf. Ribadeneira beschreef heel concreet de wijze waarop Ignatius bestuurde. De komende weken krijgt u regelmatig een “tip” van Ignatius.

"Een ander treffend bewijs van zijn liefde: als een schuldige zijn fouten had erkend en ze hem in vol vetrouwen beleden had, dan toonde hij zijn wonderbaarlijke liefde door deze fouten volledig en voor altijd te vergeten.

Het is moeilijk zich voor te stellen hoever in een dergelijk geval zijn vaderlijke fijngevoeligheid en goedheid gingen. Men kon er voortaan zeker van zijn, dat er noch in zijn manier van doen, noch in zijn woorden, in zijn uiterlijke omgang evenmin als in zijn geheimste gedachten, ook maar enig spoor of herinnering aan die fouten overbleef. Het was alsof ze nooit begaan waren."

Reacties

Meest gelezen

Waarin verschilt het christendom van jodendom en van islam?

Kom, o Geest des Heren, kom - Pinkstersequentie

Waar de Heilige Geest allemaal goed voor is - Pinkstergebed van Karl Rahner sj

Hoe Isabel mij leerde om te vertrouwen op mijn intuïtie - 1/9 - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Een dankretraite, wat wil dat zeggen? - Video van Nikolaas Sintobin sj + aanbod om het boek nú te bestellen met extraatjes

Drie goddelijke hulpmiddelen om voorgoed te geloven - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Een "gevallen fiets" op een Amsterdamse brug - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vermijden dat je intuïtie onbetrouwbaar wordt - 5/9

Wat als het bidden echt "niet leuk" is? - Het antwoord van twee specialisten