Groeien

Ik heb mijn moeder zien groeien tot aan haar dood. De laatste jaren van haar leven was het in loslaten.”

Dit mocht ik onlangs horen uit de mond van een vriend. Ik wil er graag voor tekenen.

Reacties

Anoniem zei…
Ik zou hetzelfde kunnen zeggen van mijn vader, onlangs overleden op zeer hoge leeftijd. En oo hijzelf was zich daar van bewust. Daarom koos hij als hoofding op zijn overlijdensbericht volgend citaat van L. Vander Kerken s.j. (al was hij niet speciaal verbonden met de Jesuïeten):
'Hij die ons het leven schonk
wacht tot hij dat leven plukken kan
als een mooie rijpe vrucht.'
Ik heb Libert Vander Kerken sj niet meer persoonlijk gekend. Ik herinner me wel zijn fijnzinninge mijmeringen in De Standaard, 25 à 30 jaar geleden.

Het citaat dat u aanhaalt vind ik ook heel mooi. Wat een geloofsgetuigenis!

Dank.

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent

Vier redenen waarom ik houd van de Advent - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Podcast-interview met Nikolaas Sintobin sj over "God zelf ontmoeten" en over de net uitgegeven "Bijbel" van de geestelijke begeleiding

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)