We zijn zwanger



Neen, beste lezer, maak u geen zorgen. Bovenstaande titel is niet het begin van een coming-out van uw blogger. Het is een citaat. Ik hoor deze uitdrukking regelmatig in de mond van jonge vaders. Onlangs kon ik ze nog lezen op mijn “facebook-muur”.

Toen ik dit de eerste keer hoorde, vond ik het een beetje aanstellerig, “erover”. Nu begin ik het eigenlijk te waarderen.

Je hoort vaak klagen over afwezigheid en vluchtgedrag van mannen in het algemeen, en van de vaders in het bijzonder. De tegenovergestelde beweging bestaat echter ook. 

Het spreekt voor zich dat zwangerschap op een heel bijzondere en ingrijpende manier de vrouw raakt. Maar zonder de man/vader kan er van zwangerschap geen sprake zijn. Moeder én vader verwachten een kind. Dit mag best ook “vertaald” worden”.

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

31 dagen lang leren danken - een nieuw boek van Nikolaas Sintobin sj, geschreven samen met Romy Kersten

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Mijn goede oude Jozef - een vriend blikt terug op het leven van Jozef - Lied van Georges Moustaki