Radicaal subtiel


Ignatius had een subtiele wijze van omgaan met materiële rijkdom. Vaak kon hij er op een verbazend radicaal afstand van doen. Andere keren merk je dan weer dat hij niet terugdeinsde om grote investeringen te doen, als hij oordeelde dat dit de apostolische inzet van de Sociëteit van Jezus ten goede kwam.

Geld was voor hem goed noch kwaad.  Het was een middel. In sommige situaties was het beter je ervan te ontdoen als je merkte dat het je hinderde. In andere situaties kon het uitstekend helpen om het goede doel te dienen.

Onderstaande video drukt dit op verrassend heldere wijze uit.


Met dank aan Karin

Reacties

Meest gelezen

Een verrijzenis die naar de keel grijpt, ook al is ze gevouwen en geknipt - animatiefilm

Waarom wilde Jezus dat de leerlingen van Emmaüs Hem niet herkenden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Mini-cursus bidden met de Bijbel (4/4): hoe beëindig ik mijn gebedstijd ? Webinar met Nikolaas Sintobin sj

Brief van Ignatius van Loyola naar aanleiding van het overlijden van paus Franciscus - Bekendgemaakt via de goede zorgen van Nikolaas Sintobin sj

Waarom we stille zaterdag graag overslaan - de uitleg van Karl Rahner sj

Kan je vandaag nog in Jezus geloven zoals 2000 jaar geleden? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor beloken Pasen

Ego flos - Zalig Pasen met Guido Gezelle

Dé twee uitspraken van paus Franciscus die ik meeneem voor mijn persoonlijk leven - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben en blijf