Een “zweefteef” over eucharistische aanbidding




“Rockchik” “Ellen Bandita, een van de deelneemsters aan “Op zoek naar God”,  vertelt over wat de stilte met haar gedaan gedaan heeft en hoe ze nu kijkt naar christenen.

Ronduit indrukwekkend.


Volgende uitzending nu zondag om 22u op NL 3.

Reacties

Silvana zei…
Wow! Ik zie me haar in de eerste aflevering nog binnenkomen... Ik kijk uit naar de volgende aflevering.
Unknown zei…
als mensen tot respect kunnen komen, vooroordelen aan de kant kunnen zetten... goed bezig!
E zei…
Dit soort momenten, ik heb de afleveringen niet gezien, zijn enorm indrukwekkend.
Wanneer ik dit tegemoet mag zien, dan voel ik mij zo rijk.
In mijn persoonlijk leven komt het vaak voor dat ik spontaan bid voor iemand.

Later kan ik daaraan herinnerd worden, door God.
Dit fragment is zo'n herinnering. Een zeer grote bemoediging om vol te houden, vooral de moed niet te verliezen. Want ook ik ken die momenten dat de moed me in de 'geestelijke' schoenen zakt.
Op het moment dat ik naar dit filmpje keek herinnerde ik mij dat ik een foto van deze dame in een krant zag en simpelweg het gebed bad: "Vader, ik bid voor deze vrouw."
Dat zijn momentopnamen. Hele snelle gebedjes, die voor mij de gehele dag doorgaan en die ik onmogelijk kan onthouden. Dat hoeft ook niet.
Nogmaals: het gaat niet om mij.
Hoeveel mensen zullen in beweging gezet zijn om te bidden voor haar?
Dat weten we niet. Dat ligt in het hart van God.
Hij weet het. God is groot
Anoniem zei…
Ik heb genoten daarvan! , als toekomstig priester in de oud katholieke ritus kom ik vaak in abdijen en kloosters,het was een sterk staaltje om die groep toch eens te laten proeven van de stilte, maar ik durf wedden dat je er wel een paar grijze haren van hebt gekregen ...

Meest gelezen

Een verrassend TV-gesprek met Nikolaas Sintobin sj en Etienne Vermeersch over de verkiezing van paus Franciscus

Hoe paus Franciscus reageert op zijn eigen, spontane woede - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Ignatius van Loyola legt uit hoe je, met een té drukke agenda, toch je rust kan bewaren - citaat

De toespraak van 4 minuten die ervoor zorgde dat Bergoglio werd verkozen tot paus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Paus Franciscus over de enige zekerheid die hij heeft - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben - citaat

Een uitnodiging tot innerlijke vrijheid - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (6/7)

Waarin religieuzen verschillen van / gelijken op andere christenen - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben