Geen seks, geen gegniffel



Een groepje jonge studenten. Ze vertellen over wat hun ter harte gaat, de een na de ander. Het gesprek gaat naar de diepte.

Een meisje toont de ring die ze aan haar vinger draagt. Ze legt heel sereen uit dat ze die gekregen heeft tijdens een eucharistieviering. Hij symboliseert de verbintenis die ze aangegaan is om geen seksuele betrekkingen te hebben voor het huwelijk.

De anderen luisteren aandachtig. Geen spoor van gegniffel. Het is een keuze zoals een ander. Dat respecteer je.


Reacties

Anoniem zei…
Voor haar hopen en bidden dat ze ook een maagd als man en echtgenoot zal vinden met Gods hulp. Bijbelse sereniteit inderdaad. Daar kan een mens nimmer spijt van krijgen. De hemel vrolijkt op en staat blij om hen heen.
Anoniem zei…
Dus?
Anoniem zei…
Misschien niks. Moet dus of hoeft dus niet, altijd, meestal niet? Soms? Ik zag een bepaalde glans of schoonheid in haar keuze, maar eigenlijk zonder dus. Wel denk ik dat niemand blij wordt van m.b.t. de sexuele moraal maar raak leven tot je eventueel een keer aan iemand blijft hangen, en voor hoe lang, och dat zien we dan wel weer. Het is misschien verhelderend als van tijd tot tijd iemand het oorspronkelijke model - of een abstract, achterhaald en onrealistisch ideaal?- weer eens laat zien. Wie weet gaat iemand er anders door denken.
Anoniem zei…
Prachtig dat dit kan! De keuze van de jonge vrouw, de getuigenis, de reacties van de andere jongeren maken mij blij.
Hoe de persoonlijke verhalen ook verder gaan, zo'n getuigenis blijft iedereen bij, en herinnert aan een àndere vrijheid.

"Dus?" kan vriendelijker, toch?
Anoniem zei…
Het confronteert. Hoe mooi het ook is. Wie haalt de hoge lat? Het is niet altijd gemakkelijk om blij te zijn met en voor de ander, als men in zijn eigen leven met geheel andere bagage rondloopt. Als ik op mijn 20e geloofd had was ik misschien ook priester geworden. Ik ben blij voor Walter, maar ik voel ook een bepaalde pijn over mijn eigen bijna voorbije leven, met alle gemiste kansen om meer aan God te geven, "de Enige die ertoe doet". Misschien zit er pijn achter dat dus, niet zozeer onvriendelijkheid?
Anoniem zei…
Ik geloof dat deze "pijn" die u beschrijft, heel veel geeft aan God.
En aan ons geeft u mildheid en wijsheid, dank ...

Meest gelezen

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Onderscheidend luisteren en spreken - Nikolaas Sintobin sj over de subtiele rijkdom van het luistergesprek

Een exclusieve ignatiaanse wijze om je zomer nóg beter in te gaan - Schrijf je in voor deze webinar met Nikolaas Sintobin sj

Een God die één en ook drie is. Hoe moet je dat in Godsnaam verstaan? - Een uitleg door Nikolaas Sintobin sj

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

Waarom is Jezus eigenlijk naar ons toe gekomen? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Theresia van Lisieux aan het woord: de vreugde van de onvolmaaktheid

Een vriendschappelijke begroeting die er geen bleek te zijn - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj