Life goes on, in Beersel en ook in Homs


Gisteren had ik het ware genoegen om mee voor te gaan in de vormselviering van 54 kinderen in het Brabantse Beersel, bij Brussel. Feestelijk, innig en aangrijpend, met een 700 aanwezigen. Ik heb er zelf veel deugd aan beleefd. Ik hoop en vermoed hetzelfde voor de vormelingen en hun familie.

Terug thuis zie ik op Facebook een foto verschijnen, gepost door medebroeder Ziad Hilal sj uit ... Homs. Onlangs kwam Ziad, woonachtig in Homs, terug uitvoerig in de schijnwerpers nav de eerste verjaardag van de moord op Frans van der Lugt sj. Hij was diens huisgenoot op het ogenblik van de moord. Nu was het bericht van een heel ander soort: eerste communie in Homs.

Bovenstaande foto, had op details en "de maat" van de kinderen na, in Beersel kunnen gemaakt zijn. Hij werd echter voorbije zaterdag gemaakt in een van de gevaarlijkste plaatsen van de hele wereld.

Facebook hielp me gisterenavond te beseffen dat sommige evidenties niet zo evident zijn.

Life goes on. Gelukkig maar.



Reacties

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Podcast-interview met Nikolaas Sintobin sj over "God zelf ontmoeten" en over de net uitgegeven "Bijbel" van de geestelijke begeleiding

Als een zwerver je uitnodigt tot meer heiligheid - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor Allerheiligen