Hoe ver kan je gaan in dankbaarheid? - Dankbaarheid 3/11



Voor het tijdschrift Liefke schreef ik een overweging over dankbaarheid. Hier kan je ze lezen in 11 stukjes – 3/11
  
Bijzonder is hoe ver sommigen gaan in die dankbaarheid. Ze kunnen zich dankbaar voelen om zaken die de meeste mensen als negatief ervaren. 

Zo ontmoette ik ooit een oude man die met de jaren blind was geworden. Tot mijn verbazing vertelde hij me dat hij zich daar zo dankbaar om voelde. Zijn blindheid had namelijk zijn liefde voor zijn vrouw die voor hem zorgde danig versterkt. 

Dankbaarheid hoeft blijkbaar niet steeds te gaan over leuke dingen.

Nikolaas Sintobin sj


Reacties

Anoniem zei…
Inderdaad. Wat een beproeving is en voor de wereld Totaal absurd is, kan in wezen nieuwe Horizonte openen. Kan het leven intense en dieper maken.
Truus zei…
Ja dat denk ik wel,alles heeft twee kanten.

Meest gelezen

Wat is de echte vreugde? Het onthutsende antwoord van Franciscus van Assisi - citaat

Waarom je soms beter werkloos toeziet - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Onderscheiding van de geesten voor beginners: over welke "geesten" heeft men het? - Joe Tetlow sj(1/3)

Waarom keuzes ertoe doen - aangrijpend tekenfilmpje

Ups en downs, voorwaarde voor geestelijke groei. Hoezo?! - Uitleg van Nikolaas Sintobin sj bij bijzondere vaststelling in Ignatius' autobiografie

Hoe onderscheidend omgaan met je gevoelens? - Onderscheiding voor beginners (2/3)

Hoe kan je weten of je geroepen bent om jezuïet te worden? - Het antwoord van Pedro Arrupe s

Waarom christenen niet geloven in de God van Plato en Aristoteles - Homilie voor deze zondag

Podcast met Nikolaas Sintobin sj over zijn commentaar op "Het verhaal van de pelgrim", de autobiografie van Ignatius van Loyola