Dankbaarheid sterker dan verdriet: het verhaal van André


Een tijdje geleden zat ik tijdens een etentje naast André. We raakten aan de praat. André vertelde me dat hij, hoewel 69 jaar oud, nog steeds vier dagen per week werkte als hoofd van de financiële dienst van een bedrijfje. Even later zei hij me dat dit niet los stond van het feit dat zijn vrouw enkele jaren geleden gestorven was.

Zijn vrouw was in het late najaar ziek geworden en op tweede Pinksterdag was ze gestorven. Toen ik André vroeg of hij het moeilijk had met het overlijden van zijn vrouw,  rolden er plots tranen over zijn wangen. Tegelijk kwam er een prachtige glimlach op zijn lippen. "Ik ben zo dankbaar voor de veertig jaar die we samen hebben mogen doorbrengen", zei hij me zachtjes.

Reacties

Anoniem zei…
ook ik ben blij voor de jaren die we samen waren , toch heeft het jaren geduurd dat dankbaarheid groter was dan verdriet , het aanvaarden ging niet van zelf ,boosheid en eenzaamheid hebben jaren een deel van mezelf geweest
Unknown zei…
de twee staan naast elkaar : dankbaarheid en verdriet
gemis is er ook ... een moeilijk gevoel ...

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux

Botsen om jezelf te worden ... Waarom straffen bevrijdend kan zijn (10/10)

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent