Leren uit het verleden - Negativiteit transformeren door gebed (3/5)

 

 3. De derde stap is bewust nadenken over het verleden, onszelf eraan herinneren hoe God in het verleden met ons heeft gewerkt. We maken deel uit van een doorlopend verhaal of een relatie die zich ontwikkelt en voortgaat. Het verhaal zal altijd hoogte- en dieptepunten, pieken en dalen hebben, maar er is altijd een rode draad die de voortgang aangeeft. 

Het is vaak een kwestie van iets te vinden om dankbaar voor te zijn, ondanks de negativiteit die er is. We kunnen ervoor kiezen te geloven dat er een doel en betekenis is, en deze keuze verandert de manier waarop we handelen en leven. Door het verleden positief te herinneren, kan ik bevestigen hoe God voor ons welzijn werkt en erop vertrouwen dat de toekomst ook goed zal zijn.

Gebedssuggestie:                                                                                                                        

Neem even de tijd om iets uit je verleden te vinden waarvoor je echt dankbaar bent. Het kan een familielid, leraar, vriend, een moment van echte vreugde zijn, of een speciale plek. Doorvoel deze dankbaarheid, als een innige emotie.

Brendan McManus sj

Reacties

Carla zei…
Inderdaad, vertrouwen, positiviteit en me herinneren wat de bedoeling was geeft rust, inzet en kracht.

Meest gelezen

Hoe paus Franciscus reageert op zijn eigen, spontane woede - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Ignatius van Loyola legt uit hoe je, met een té drukke agenda, toch je rust kan bewaren - citaat

De toespraak van 4 minuten die ervoor zorgde dat Bergoglio werd verkozen tot paus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Een uitnodiging tot innerlijke vrijheid - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (6/7)

De vier "speerpunten" van de jezuïeten wereldwijd - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (7/7)

Karl Rahner sj in de clinch met een journalist die beweerde nooit een godservaring te hebben gehad