Waarom het tricky is om mensen te (ver)oordelen - Wijsheid van Ignatius van Loyola



"Hoed je ervoor het handelen van wie dan ook te veroordelen. Denk aan de intentie van je naaste. Die is vaak eerlijk en onschuldig, ook al lijkt zijn daad van buiten af bekeken slecht."

Ignatius van Loyola

Reacties

Anoniem zei…
Ik kan me vinden in de uitspraak van Ignatius wat betreft dat dit een basishouding dient te zijn. Je kan op basis uiterlijkheden nooit helemaal achterhalen welke intentie iemand heeft. Enige nuance is daarbij toch van belang. Onafgezien de intentie die iemand heeft, zijn bepaalde handelingen slecht en dienen ze ook veroordeeld te worden. Het betreft handelingen die het leven van anderen onmogelijk maken of vernietigen.

Meest gelezen

De reis van de Drie Koningen, T.S. Eliot - het mooiste gedicht ooit over de Drie Koningen

Amerikaanse kardinalen zeggen Trump de wacht aan - Lees hier de tekst (in het Nederlands)

Drie tips van Nikolaas Sintobin sj om van voornemens "goede" voornemens te maken

Drie vragen over het ondraaglijk realisme van de kindheidsevangelies - Homilie van Nikolaas Sintobin sj - Drie koningen - met wondermooie tekenfilm

Wat zou jij doen, was dit de laatste dag van je leven? - Heftig videootje

Als denken belangrijker wordt dan voelen - Help, het gaat niet goed met mij (5/13)

Allereerste verklaring waarom je je niet lekker voelt - Help, het gaat niet goed met mij (6/11)

Een weigering die plezier doet - Citaat van Theresia van Lisieux