Ignatiaanse pedagogie als springplank naar meer menselijkheid: humaniora - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (6/6)

(6/6) Besluit


De ignatiaanse pedagogie is gericht op humaniora, meer mens worden. Dat word je niet door blind mee te surfen op de trends van Instagram, TikTok of Snapchat. Evenmin door je steeds sneller te conformeren aan de dictatoriale eisen van de afgod die economische groei heet. 


Het leerproces is de gedroomde dynamiek om het kind zijn unieke schat aan menselijkheid te doen ontdekken en ontwikkelen. De terugblik staat hierbij centraal. Het kompas is de vreugde.

 

Dit geldt voor ieder mens, in elke etappe van het leven.


Nikolaas Sintobin sj


NB: In mijn boek "Op het kompas van de vreugde. Ignatius van Loyola als levensgids" ga ik uitvoerig in op diverse aspecten van de ignatiaanse pedagogie. Klik hier om dit boek te bestellen.


Reacties

Meest gelezen

Onderscheidend luisteren en spreken - Nikolaas Sintobin sj over de subtiele rijkdom van het luistergesprek

Een exclusieve ignatiaanse wijze om je zomer nóg beter in te gaan - Schrijf je in voor deze webinar met Nikolaas Sintobin sj

Een zomerse terugblik, een ignatiaanse specialiteit: bekijk de webinar met Nikolaas Sintobin sj

Deze blog en de blogger gaan er even tusssenuit, maar laten je niet alleen

Over een onbeduidend nonnetje dat het leven van miljoenen mensen veranderde - homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Onverwachte dankbaarheid - Mijmering van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vind je stille tijd? Twee tips van Nikolaas Sintobin sj om je te oefenen in stilte

Karl Rahner sj over wie Jezus eigenlijk is - citaat