Waarom vurigheid en rust samen kunnen gaan


De ervaring leert dat niet wie traag en lauw zijn in de dienst van God vrede en rust ervaren in hun ziel, maar wel wie vurig en ijverig zijn. 

Ignatius van Loyola

Reacties

Anoniem zei…
Ijverig zeker. Met vurig versta ik als niet-lauw, met brandend verlangen, niet wild en blind. Zo blijft de geest, rustig en onbekommerd maar actief en doordacht, voortgang boeken. Guy

Meest gelezen

Een verrassend TV-gesprek met Nikolaas Sintobin sj en Etienne Vermeersch over de verkiezing van paus Franciscus

Hoe paus Franciscus reageert op zijn eigen, spontane woede - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Ignatius van Loyola legt uit hoe je, met een té drukke agenda, toch je rust kan bewaren - citaat

De toespraak van 4 minuten die ervoor zorgde dat Bergoglio werd verkozen tot paus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Paus Franciscus over de enige zekerheid die hij heeft - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben - citaat

Een uitnodiging tot innerlijke vrijheid - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (6/7)

De vier "speerpunten" van de jezuïeten wereldwijd - Luisterend leiderschap in het voetspoor van Ignatius van Loyola - Serie van Nikolaas Sintobin sj (7/7)