Coronacrisis als oefening in geduld - een overweging van Nikolaas Sintobin sj


Geduld is iets wat je kunt leren. Voor de een is het wat makkelijker dan voor de ander. Maar uiteindelijk is geduld niet zomaar een aangeboren talent. Het is eerder een levenskunst waarin je je kunt oefenen. 

Geduld is daarom, tot op zekere hoogte, een keuze. Hierin onderscheidt geduld zich van wachten. Wachten is iets wat je ondergaat. Je wacht op de trein of je wacht op de uitslag van een onderzoek. Je hebt geen keuze. 

Je kunt er wel zelf voor kiezen om geduld te oefenen. Je kunt vrijwillig kiezen voor geduld in de relatie met je puber of met een collega. Je kunt zelf beslissen om geduld te oefenen met dat lichaam van jou dat maar niet mee wil. Hetzelfde geldt voor al de beperkende maatregelen die ons worden opgelegd om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. 

Door bewust, in vrijheid, die keuze te maken, herwin je iets van je vrijheid. Ook al blijven de objectieve feiten dezelfde, in je subjectieve beleving ben je niet langer de gijzelaar van iets of iemand buiten jou. 

Geduld heeft daarom iets van een goede boodschap. Het is een kostbaar middel om om te gaan met onze gebreken en te groeien in vrijheid en waardigheid.

Nikolaas Sintobin sj

Reacties

Carla zei…
Net zo als attent zijn, aandacht geven of iemand voor laten , dat staat ook in relatie met geduld.Er valt altijd wel wat te leren wanneer iets knelt. Waardig zijn is een mooi woord.
Truus van Dam zei…
Geduld is zeker te leren. Ben ook niet zo geduldig maar probeer dit wel uit respect voor de anderen. Gaat iets makkelijker bij kinderen en dieren en op het vrijwilligerswerk. zal altijd proberen geduldig te zijn al kost dit soms veel moeite.
Linda Laleman zei…
Een interessant artikel, je leert eruit hoe je met geduld kunt omgaan.

Meest gelezen

Boodschap voor mensen die zichzelf voor goede christenen houden - Piet van Breemen sj

Acht dagen in stilte bidden met de Bijbel, wat doet dat met een mens - getuigenis van Nikolaas Sintobin sj

Hoe vind je de juiste weg - hoe vind ik mijn roeping: video-interview van Nikolaas Sintobin sj

Tips voor biecht- en andere delicate gesprekken - Pierre Favre sj

Wat vraagt God van jou? Hoe kom je daar achter? De geniale suggestie van Ignatius van Loyola - Videogesprek met Nikolaas Sintobin sj

Wijlen paus Franciscus en nieuwe paus Leo: een terugblik en een vooruitblik door Nikolaas Sintobin sj

Bestel nú (tot 5 september) een gesigneerd exemplaar van het nieuwe boek van Nikolaas Sintobin sj, met een klein extraatje

Zou paus Leo XIV dit evangelie (Lc 12, 49-53) wel goed begrepen hebben? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag