Paus: "homoseksueel zijn maakt deel uit van de menselijke conditie"
In een interview met Associated Press dd 25 januari 2023 werden aan paus vragen gesteld over homoseksualiteit. Ziehier enkele uitspraken van Franciscus die de nieuwsdienst van het Vaticaan publiceerde op zijn website. Ik heb ze voor u vertaald uit het Spaans en het Engels.
Homoseksueel zijn, zei paus Franciscus, "is geen misdrijf" maar maakt deel uit van de "menselijke conditie". Over de rechten van mensen die zich identificeren als LGBT zei de paus: "We zijn allemaal kinderen van God, en God wil ons zoals we zijn en met de kracht waarmee ieder van ons vecht voor onze waardigheid."
Vervolgens stelde de paus zich, zoals hij vaak doet in zijn preken of interviews, een dialoog voor tussen twee mensen. Iemand zou kunnen zeggen dat homoseksualiteit "een zonde is". In antwoord daarop verduidelijkt de paus: "Eerst maken we onderscheid tussen zonde en misdaad," en voegt eraan toe: "Het is ook een zonde om geen naastenliefde voor elkaar te hebben."
Dit was voor de paus een gelegenheid om in te gaan op een kritiek op wetten die homoseksualiteit strafbaar stellen. Hij omschreef die als "onrechtvaardig". "Ik denk dat er meer dan 50 landen zijn die een wettelijke veroordeling hebben en daarvan hebben er ongeveer 10, iets meer of minder, de doodstraf [voor homoseksualiteit]. Ze benoemen het niet direct, maar ze zeggen "zij die een tegennatuurlijke houding hebben".
Ook riep hij bisschoppen die personen met homoseksuele geaardheid en de "LGBT"-gemeenschap discrimineren, op tot een andere aanpak. Op dit gebied herinnert de paus aan de Katechismus van de Katholieke Kerk, waarin wordt bevestigd "dat mensen met homoseksuele neigingen moeten worden verwelkomd, niet gemarginaliseerd...".
Reacties
Zij die de ander beschadigen leven misschien in grotere nood wegens de vasthoudendheid van het eigen gelijk.
Dus zijn zondigheid die een voortdurende bekering vraagt.
Gaat heen en zondigt niet meer (Joh. 8,1-11)