Waarom ik dankbaar ben voor tien jaar paus Franciscus

 

De avond dat Jorge Bergoglio SJ tot paus werd verkozen, nam ik deel aan een viering in het aartsbisdom te Mechelen. Ook de pers was daar. De aartsbisschop had nog nooit van Bergoglio gehoord. Ik wel. Voor ik het wist stond ik voor de televisiecamera’s. 

Ik herinner mij hoe ik mijn woorden wikte en woog. Ik was er namelijk niet zeker van of ik wel blij was met de verkiezing van deze medebroeder. Die twijfel is razendsnel verdwenen. Thans beschouw ik paus Franciscus als een godsgeschenk voor de Kerk en voor de hele wereld.

Ignis Webmagazine vroeg mij na te denken over het pontificaat van Franciscus. In onderstaande bijdrage noem ik tien redenen waarom ik zo dankbaar ben voor deze wondere mens.

Klik hier voor het artikel in Ignis






Reacties

Anoniem zei…
Inderdaad het geweten dient hemel en aarde. Het goede achterlaten is een doel op zich. Dit leren verstaan heeft blijkbaar
veel tijd nodig daar we mensen zijn en tegenstellingen blijven verdeeldheid zaaien. Wijsheid dient de mens.

Meest gelezen

Ook de navy van Trump is hier niet tegen opgewassen, ook al lijken ze dat niet te beseffen - Heerlijk videootje

Waarom jongeren wel graag eens een "echte" mis meemaken (4/10) - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom Jezus houdt van dankbaarheid - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Leo De Weerdt sj recenseert "God zelf ontmoeten. Een retraite met het leven van Jezus"

Vrijheid, iets wat je leert (1/10) - Serie van Nikolaas Sintobin sj over "Opvoeden tot vrijheid"

Wil je wel echt genezen worden? Wijsheid van Anthony de Mello sj

De zending die paus Leo geeft aan de jezuïeten wereldwijd - citaat

Laat je verrassen - Luistervriendelijk spreken 5/5