Wat kan je besluiten uit drie paradoxen over het geloof? - Geloven in paradoxen (7/7)


Geloven, wat is dat eigenlijk? Aan de hand van 3 paradoxen probeer ik daar in deze serie van 7 posts iets over uit te leggen (7/7)

Besluit en samenvatting: wat kunnen we leren uit deze drie paradoxen?

  1. Geloven is helemaal niet zo vreemd of uitzonderlijk. Het is eigen aan het menszijn om te geloven. 
  1. Geloven kan goed doen aan je hart. Dichter bij God komen doet inderdaad deugd en maakt vreugdevol. Maar het is ook best mogelijk dat je als gelovige door een periode van droogte of leegte gaat. Niet leuk. Maar, strikt genomen, eigenlijk geen probleem of reden op te gaan twijfelen aan je geloof. 
  1. Ten slotte. Jouw persoonlijke geloofservaring is best belangrijk. Je eigen biddende hart is een bevoorrechte vindplaats van God. Gelukkig maar dat je je tegelijkertijd mag verlaten op de veel ruimere geloofservaring van de  gelovige gemeenschap door de eeuwen heen. Het is de Kerk die ons de volheid van het geloof aanbiedt.

Reacties

Truus zei…
Geloven is het fijnst met gelijk gestemden in de kerk.Als je zegt ik geloof in God word je voor gek aangezien.
Smullen zei…
Moet je natuurlijk wel geacepteerd worden in de kerk,toch?

Meest gelezen

Wat is de echte vreugde? Het onthutsende antwoord van Franciscus van Assisi - citaat

Waarom je soms beter werkloos toeziet - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Onderscheiding van de geesten voor beginners: over welke "geesten" heeft men het? - Joe Tetlow sj(1/3)

Ups en downs, voorwaarde voor geestelijke groei. Hoezo?! - Uitleg van Nikolaas Sintobin sj bij bijzondere vaststelling in Ignatius' autobiografie

Hoe onderscheidend omgaan met je gevoelens? - Onderscheiding voor beginners (2/3)

Nieuw boek Nikolaas Sintobin sj: een commentaar op "Het verhaal van de pelgrim"

Geen seks, geen gegniffel - Een getuigenis zoals een ander