Paus Franciscus ongezouten: over de ravage die een snelkookpan kan aanrichten - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben



Van 27 tot 29 november 2013 hielden de mannelijke religieuzen hun jaarlijkse algemene vergadering in Rome. Paus Franciscus kwam hen opzoeken en antwoordde op hun vragen.  Hier enkele uittreksels die me ook voor niet-religieuzen relevant lijken. 

Vraag: Hoe kunnen religieuzen als broeders samenleven? …Hoe gaan we best om met medebroeders die het moeilijk hebben of die  conflicten meemaken of er veroorzaken?

Antwoord paus Franciscus: " ... Conflicten in de gemeenschap kan je niet vermijden. Je zou zelf kunnen zeggen dat het nodig is dat ze voorkomen, wil de gemeenschap een plaats zijn waar de leden werkelijk  met mekaar in oprechte en eerlijke verhoudingen staan. Zo is het leven.  Het is nonsens je een gemeenshap voor te stellen waar niemand geconfronteerd zou worden met moeilijkheden in zijn leven. Indien er in een gemeenschap geen conflicten bestaan, dat dan ontbreekt daar iets.  

De werkelijkheid leert nu eenmaal dat in elke familie en in elke groep van mensen er conflicten bestaan.  Als er conflicten zijn, moet je die durven aanpakken: je mag ze niet negeren. Als je ze daarentegen wil afdekken, dan werkt dat als een snelkookpan die uiteindelijk zal ontploffen. Een leven zonder conflicten is geen leven. ... ”

Reacties

Meest gelezen

De goede raad van Nikolaas Sintobin sj voor paus Leo - N. Sintobin sj te gast in de pauscast van de KRO-NCRV

"De nacht loopt ten einde, de dag breekt aan" - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor de eerste zondag van de Advent

Vier redenen waarom ik houd van de Advent - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj

Wat nodig is om goed te zien wat je ziet - Bijzonder filmpje

Hoe op vruchtbare wijze een digitale adventsretraite doen? Uitleg door Nikolaas Sintobin sj

De weg van Maria - Leo Fijen in gesprek met Nikolaas Sintobin sj - Video

Hoe handelen als je zeker gaat mislukken? - Citaat van Theresia van Lisieux