Bredero


Slechts één procent van de Japanners is christen. Hun aangroei is beperkt. Nochthans leveren zij een belangrijke bijdrage tot de Japanse samenleving.

Verschillende van de betere universiteiten van Tokyo zijn christelijk. Christelijke verenigingen spelen een belangrijke rol in de armoedebestrijding.

Maar het meest zichtbaar is de christelijke aanwezigheid in de politiek. Van de 5 kandidaten voor de post van eerste minister waren er drie christen. Uiteindelijk is het Taro Francisco Aso geworden. Hij komt uit een familie die reeds sinds 4 generaties katholiek is.

Of het veel verschil zal uitmaken ? Dat is nog een andere vraag. In de « blogosfeer » kon ik reeds lezen dat dit door Japanse katholieken wordt betwijfeld.

Het zegt hoe dan ook iets over een evolutie die dit land - eeuwen lang volledig afgesloten van de buitenwereld - heeft doorgemaakt. In de eerste helft van de 17de eeuw zijn in Japan 25.000 christenen gekruisigd en tot aan het einde van de 19de eeuw was het christendom er verboden.

‘t Kan verkeren, zij Bredero.

Reacties

Meest gelezen

Waarom katholieken heiligen vereren

Deze blog en de blogger gaan er even tusssenuit, maar laten je niet alleen

Gebed is niet nuttig. Wat is het dan wel?

Wonder

Hoe vind je stille tijd? Twee tips van Nikolaas Sintobin sj om je te oefenen in stilte

Een zomerse terugblik, een ignatiaanse specialiteit: bekijk de webinar met Nikolaas Sintobin sj

Van Jezus houden, hoe doe je dat? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag