Fornuis


De voorbije hadden we in de Oude Abdij een 3-daagse sessie met een 30-tal, doorgaans piepjonge, nieuwe leerkrachten uit onze colleges. Een combinatie van input, persoonlijke verwerking, uitwisseling in groepjes, gebed en ontspanning. We doen dit jaarlijks om deze jonge mensen meer vertrouwd te maken met het ignatiaanse opvoedingsproject.

Ook dit jaar was het weer een hartverwarmende ervaring. Er is openheid en ontvankelijkheid, groothartigheid en idealisme, professionaliteit en menselijkheid … Er is van alles, en wel in overvloed.

Het is een grote uitdaging voor ons om hen een aanbod te doen dat voldoende niveau heeft om geloofwaardig te zijn. Op korte termijn en, moeilijker, op lange termijn.

De voorraadkast van onze ignatiaanse traditie is rijkelijk gevuld met spijzen van de hoogste kwaliteit. Wie eenmaal de smaak te pakken krijgt, die wil vooral meer. Maar de recepten moeten creatief zijn en regelmatig veranderen.

En bovenal, we moeten erin slagen om die jonge mensen achter het fornuis te krijgen. Want zij zijn het die voor de leerlingen staan. Met hen staat of valt ons ignatiaans opvoedingsproject.

Reacties

Meest gelezen

Hoe sluit ik vrede met mijn donkere kanten? - Overweging van Nikolaas Sintobin sj

Nikolaas Sintobin sj: hoe een bekende atheïstische vriend me uitdaagde om christen te worden

Karl Rahner sj over de toekomst van Katholieke Kerk - citaat

Word je geboren als christen? - Het antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Geloven christenen in Maria? Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Waarom de bij gelukkiger is dan de adder - Wijsheid (?) van Balsasar Gracián sj

Over trots die dankbaar maakt - Een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj (1/8)