“Je hoeft geen ander mens te worden om heilig te zijn” (Jezuïetenwijsheid 2/5)


Je hoeft geen ander mens te worden om heilig te zijn” (Jezuïetenwijsheid 2/5)
Jim Martins is een Amerikaanse jezuïet van begin de vijftig. In een artikeltje deelt hij met de lezer de vijf mooiste staaltjes van jezuïetenwijsheid die hij ooit te horen kreeg.
 Tijdens mijn noviciaat heb ik al te veel tijd verloren door te proberen op anderen te lijken. Ik wist maar al te goed dat ik geen heilige was en zag andere novicen die me veel heiliger leken. Dus, concludeerde ik, ik moest worden zoals zij. Zo was er een die  zacht en bedeesd was en hij leek me behoorlijk heilig. Dus, besloot ik, ik zou zelf ook zacht en bedeesd worden. “Wat gebeurt er met jou” vroeg een andere novice me toen hij me vroom maar kniezerig door het huis zag lopen. Weer een andere novice was een vroege opstaander. Bij het ontbijt om 7u had hij zijn ochtendmeditatie reeds achter de rug. Ook hij leek me heel heilig. Ik begon dus ook supervroeg op te staan. “Jij ziet er echt moe uit”, zei iemand me. “Slaap je wel voldoende?”
Uiteindelijk sprak ik erover met mijn geestelijk begeleider, David Donovan sj. “Ik weet niet wat ik moet doen om heilig te worden. Wie in het noviciaat moet ik nadoen. Wie doet het echt goed?”
“Jim”, antwoordde hij, “je hoeft niet iemand anders te zijn om heilig te zijn. Wees gewoon jezelf. Jij bent het toch die de Heer roept om jezuïet te zijn.” De raad van David bracht me tot rust en tot tevredenheid om wie ik was, niet om diegene die ik niet was. Bovendien ging ik terug meer slapen.

Reacties

Meest gelezen

Een verrassend TV-gesprek met Nikolaas Sintobin sj en Etienne Vermeersch over de verkiezing van paus Franciscus

Hoe paus Franciscus reageert op zijn eigen, spontane woede - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Ignatius van Loyola legt uit hoe je, met een té drukke agenda, toch je rust kan bewaren - citaat

De toespraak van 4 minuten die ervoor zorgde dat Bergoglio werd verkozen tot paus - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Paus Franciscus ongezouten: over de ravage die een snelkookpan kan aanrichten - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben

Wie is Jorge Maria Bergoglio: "Ik ben een gewiekste zondaar" - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben: citaat

Paus Franciscus over de enige zekerheid die hij heeft - Waarom ik paus Franciscus zo dankbaar ben - citaat

Wat maakt vasten tot christelijk vasten? Nikolaas Sintobin sj legt het kort en bondig uit - video