Over de zo verleidelijke engel van het licht (5/10)


Tien tips om te leren uit je gevoelens (5/10)

Deze tips van Nikolaas Sintobin sj zijn geïnspireerd door de onderscheidingskunst van Ignatius.

Soms neemt het kwaad de vorm aan van de engel van het licht. Anders gezegd, niet alle aangename gevoelens komen van God. Stel, je hebt een belangrijke taak af te werken. Maar je hebt er helemaal geen zin in. Computerspelletjes zeggen je gewoonlijk niets. Nu vind je er plots het grootste plezier in: ze brengen je tot rust, geven je een goed humeur… urenlang. En intussen tikt de klok verder en werk je niet aan wat je eigenlijk moet doen. Dat ‘valse’ goede gevoel zal uiteraard plotsklaps omslaan in een heel slecht gevoel. ‘De duivel herken je aan zijn staart.’ Een tip van Ignatius hierbij: enkel de goede Geest van God kan duurzame innerlijke rust geven.

Dit citaat komt uit: 

Nikolaas Sintobin, Leven met Ignatius, Meinema/Averbode, 2015, 96 pp.

Reacties

Cecilia zei…
Inderdaad je erkent de duivel aan zijn staart...als hij pas begint, kan ik hem niet altijd onderscheiden, wel als mijn gevoelens of humeur veranderd.Ik doe er iets aan? EN ben dan dankbaar voor dit inzicht EN DE RUST DIE VOLGD!!!

Meest gelezen

Wat er echt nodig is om in te treden in een abdij en er vervolgens ook te blijven - Vader abt vertelt

Nieuw boek Nikolaas Sintobin sj: een commentaar op "Het verhaal van de pelgrim"

Geen seks, geen gegniffel - Een getuigenis zoals een ander

Twee redenen waarom protestanten zo houden van de ignatiaanse spiritualiteit - videoclip met Nikolaas Sintobin sj

Wat is de echte vreugde? Het onthutsende antwoord van Franciscus van Assisi - citaat

Waarom het goed is "maar een mens" te zijn: homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Hoe de bijna-dood-ervaring inzicht kan verschaffen in wat vergeving is - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Podcast met Nikolaas Sintobin sj over zijn commentaar op "Het verhaal van de pelgrim", de autobiografie van Ignatius van Loyola