Blind



Enkele weken geleden was het een piramidesysteem in Colombië. Onmogelijke reuzewinsten werden beloofd. Honderduizenden naïeve kleine spaarders vertrouwden hun spaarcenten toe aan bedriegers. Na enkele maanden stortte alles in mekaar.

Nu is gebleken dat een van de absolute financiële supergoeroe’s uit de USA, Bernard Leon Madoff, hetzelfde deed. Alleen ging het hier over 50 miljard dollar en waren zijn klanten de allerrijksten uit de hele wereld.

De finefleur van wereldwijde « haute finance » bleef hem klanten doorsturen, ook al kwamen er waarschuwingen uit officiële hoek dat de zaak niet kosher was. Op onverklaarbare wijze kon hij een vast rendement op beleggingen garanderen dat een stuk hoger lag dan wat anderen boden. Het was een eer om bij hem te mógen beleggen en het was dan ook niet netjes om vragen te stellen. Het tart alle logica.

Wat is hier verkeerd gelopen ? Domheid ? Misschien voor sommigen.

Het lijkt me gewoon te gaan over hebzucht. En hebzucht maakt blind.

Reacties

Meest gelezen

Word je geboren als christen? - Het antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Nieuw boek Nikolaas Sintobin sj: een commentaar op "Het verhaal van de pelgrim"

Ken jij het machtigste wapen tegen wanhoop?

Wat er echt nodig is om in te treden in een abdij en er vervolgens ook te blijven - Vader abt vertelt

Geen seks, geen gegniffel - Een getuigenis zoals een ander

Twee redenen waarom protestanten zo houden van de ignatiaanse spiritualiteit - videoclip met Nikolaas Sintobin sj

Wat je óók te horen krijgt in de biecht - citaat met commentaar van Nikolaas Sintobin sj