Blind



Enkele weken geleden was het een piramidesysteem in Colombië. Onmogelijke reuzewinsten werden beloofd. Honderduizenden naïeve kleine spaarders vertrouwden hun spaarcenten toe aan bedriegers. Na enkele maanden stortte alles in mekaar.

Nu is gebleken dat een van de absolute financiële supergoeroe’s uit de USA, Bernard Leon Madoff, hetzelfde deed. Alleen ging het hier over 50 miljard dollar en waren zijn klanten de allerrijksten uit de hele wereld.

De finefleur van wereldwijde « haute finance » bleef hem klanten doorsturen, ook al kwamen er waarschuwingen uit officiële hoek dat de zaak niet kosher was. Op onverklaarbare wijze kon hij een vast rendement op beleggingen garanderen dat een stuk hoger lag dan wat anderen boden. Het was een eer om bij hem te mógen beleggen en het was dan ook niet netjes om vragen te stellen. Het tart alle logica.

Wat is hier verkeerd gelopen ? Domheid ? Misschien voor sommigen.

Het lijkt me gewoon te gaan over hebzucht. En hebzucht maakt blind.

Reacties

Meest gelezen

Geloof jij in engelen? - De mening van Nikolaas Sintobin sj

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)

Hoe je het meest kan genieten van een gebakje - Wijsheid van Anthony de Mello sj

Beperk je - Luistervriendelijk spreken 3/5 - een serie van Nikolaas Sintobin sj

Luistervriendelijk spreken (1/5) - een nieuwe serie van Nikolaas Sintobin sj

Theresia van Lisieux omschrijft wat volmaaktheid is - citaat

Is bidden enkel voor vrome boontjes? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Waarom jongeren wel graag eens een "echte" mis meemaken (4/10) - Een serie van Nikolaas Sintobin sj