Is het mogelijk om je vertrouwen in God te meten? - Wijsheid van Ignatius van Loyola



De eerste reactie als je onderstaand citaat leest is wellicht dat het "van de pot gerukt" is. "Dat kan toch niet". Het bijzondere is dat het wellicht op een correcte wijze de radicaliteit van het geloof van Ignatius omschrijft.

"Je moet zo’n groot vertrouwen hebben in God dat je gelooft dat, indien er geen schip zou zijn, je de zee zou kunnen oversteken op een kale plank."

Ignatius van Loyola

Reacties

Willeke zei…
Ik dacht dat ik een groot vertrouwen had in God, maar dit beeld gaat mij te ver... geloof ik dan niet genoeg?
lode zei…
Ik geloof... maar hoef het niet te bewijzen.
Cilia zei…
Voor mij zou deze opdracht een gebeuren worden, omdat ik op Zijn Woord vertrouw. Het is een opvolging van een reeks kleine vertrouwen, dat gebeurt. Dank, God!

Meest gelezen

Waarom katholieken heiligen vereren

Deze blog en de blogger gaan er even tusssenuit, maar laten je niet alleen

Gebed is niet nuttig. Wat is het dan wel?

Wonder

Ignatius van Loyola: de moed om te kiezen voor het onzekere - anecdote - animatiefilm

Ziel van Christus

Ignatiaanse pedagogie als springplank naar meer menselijkheid: humaniora - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (6/6)