Paus Franciscus: wat ik geleerd heb van de jezuïeten


Een tijd geleden verscheen een interview met paus Franciscus in het Franse "Paris Match". Op de vraag: "Wat is het meest waardevolle dat u geërfd heeft van de Sociëteit van Jezus" gaf paus Franciscus volgend antwoord:

De onderscheiding van de geesten die zo dierbaar is aan de heilige Ignatius. 

Het dag in dag uit proberen om de Heer beter te leren kennen en Hem te volgen van meer dichtbij. 

Proberen om alle dingen uit het dagelijkse leven, zelfs de allerkleinste, te doen met een hart dat open staat voor God en voor de anderen. 

Proberen om naar de werkelijkheid te kijken met dezelfde blik als Jezus en om zijn onderricht elke dag opnieuw toe te passen in de omgang met de andere mensen.

Werk aan de winkel!

Reacties

Meest gelezen

Bestel nú (tot 5 september) een gesigneerd exemplaar van het nieuwe boek van Nikolaas Sintobin sj, met een klein extraatje

Wat vraagt God van jou? Hoe kom je daar achter? De geniale suggestie van Ignatius van Loyola - Videogesprek met Nikolaas Sintobin sj

Durven vertrouwen op wat komt: een serie van Nikolaas Sintobin sj over vertrouwen (1/6)

Pierre Teilhard de Chardin sj over de traagheid van God - citaat

Waarom sommige verdraagzaamheid helemaal geen verdraagzaamheid is

Houdt Jezus eigenlijk wel van Maria? - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Wat is een exorcisme in de katholieke traditie?

Waarom zou je eigenlijk vertrouwen? (2/6) - Serie van Nikolaas Sintobin sj over vertrouwen