Wat eigen is aan extreme levenservaringen


Bij extreme levenservaringen zijn wij geneigd om op steeds dezelfde wijze te reageren – met stilte.

Stilte bij verschrikkelijke leegte -  als we iets of iemand verloren  hebben waarvan we heel erg hielden, en we voor ons verdriet geen woorden vinden.


Stilte bij overdadige volheid – vreugde of dankbaarheid of verwondering, als woorden tekort schieten voor wat we voelen. Leegte en volheid hebben veel met elkaar gemeen.

In het hartje van de winter vinden we het punt waar de volheid van de eeuwigheid – het leven van  God zelf – is zichtbaar geworden in menselijke gedaante. God wordt zichtbaar in de duisternis van een lege schoot. De volheid heeft de leegte nodig om zichzelf kenbaar te maken – en dit alles in de stilte van de nacht, wanneer de wereld slaapt

Margaret Silf

Reacties

Meest gelezen

Ook de navy van Trump is hier niet tegen opgewassen, ook al lijken ze dat niet te beseffen - Heerlijk videootje

Waarom jongeren wel graag eens een "echte" mis meemaken (4/10) - Een serie van Nikolaas Sintobin sj

Waarom Jezus houdt van dankbaarheid - Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Wat is het verschil tussen een gewoon mens en een heilige? - Een antwoord van Nikolaas Sintobin sj

Leo De Weerdt sj recenseert "God zelf ontmoeten. Een retraite met het leven van Jezus"

Vrijheid, iets wat je leert (1/10) - Serie van Nikolaas Sintobin sj over "Opvoeden tot vrijheid"

Wil je wel echt genezen worden? Wijsheid van Anthony de Mello sj

De zending die paus Leo geeft aan de jezuïeten wereldwijd - citaat

Laat je verrassen - Luistervriendelijk spreken 5/5