Waarom advent zo confronterend en uitdagend is - Een overweging van Nikolaas Sintobin sj (2/4)

 2. Advent is verwachten

Advent is een tijd van wachten en van verwachten. Blij en vol hoop. Dit zijn houdingen die ook voor christenen niet altijd verworven goed zijn.  Advent is geloven dat er iets goed naar je toekomt. Met die bijzonderheid dat je niet precies weet wat het zal zijn. Ook niet waar, hoe en wanneer.

 

Als een moeder in verwachting is, weet ze dat er een kindje komt. Wat voor een mens het uiteindelijk zal worden wordt pas duidelijk in de loop van de jaren.

 

Dat geldt ook met wat God elk van ons wil aanbieden. Het enige waarop we mogen vertrouwen is dat het beter is dan wat we zelf kunnen bedenken.

 

In die zin is advent best confronterend en uitdagend. Wacht ik eigenlijk wel ergens op? Wat is mijn verwachting? Geloof ik dat God voor mij iets goed in petto heeft, ook al heb ik wellicht geen idee wat dat kan zijn? Ben ik bereid mijn eigen invulling van wat komen gaat los te laten om het open en onbevangen te kunnen ontvangen, eens het zich aandient?


Nikolaas Sintobin sj


Reacties

Meest gelezen

Hoe kan je weten of je echt door Gód wordt geïnspireerd?

De kruisverheffing: een bijna onuitstaanbaar feest - homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Waarom mijn nieuwe boek verschillend is van al de vorige - Vlog met Nikolaas Sintobin sj

Waarom gezondheid en rijkdom uiteindelijk niet het belangrijkste zijn - Vertrouwen (4/6)

"Vertrouwen in de liefde, eerder dan in mijn eigen zieligheid" - Vertrouwen (3/6)

Verstrooiingen tijdens het gebed: drie tips van Mark Rotsaert sj

Wat je van een bedrieger kan leren - Homilie van Nikolaas Sintobin sj

Is gelukkig zijn vooral een kwestie van willen? - vertrouwen (5/6)

Spreek vanuit jezelf - Luistervriendelijk spreken (2/5)