Is er leven vóór de dood? Wijsheid van Anthony de Mello sj


Anthony de Mello sj (1931 – 1987) was een  Indisch jezuïet en psychotherapeut. Hij had veel aandacht voor de dialoog tussen de ignatiaanse spiritualiteit en de Indische wijsheidstraditie. De Mello is bekend om zijn korte verhaaltjes.

Alle vragen van de leerlingen aan de wijze gingen die dag over het leven na de dood.
De wijze lachte alleen maar en gaf geen enkel antwoord.
Later gaf hij als reden voor zijn zwijgzaamheid: “Viel het jullie ook op dat juist zij die niet weten wat zij met dit leven aan moeten, een ander leven willen dat altijd duurt?”
“Maar is er nu leven na de dood, of niet?” vroeg een vasthoudende leerling.
De wijze reageerde hierop met een raadselachtig: “Is er leven vóór de dood? – dat is de kwestie!”.
Anthony de Mello sj

Reacties

Geen raadselachtig antwoord... Helder en wijs. Mooi!

Meest gelezen

Onderscheidend luisteren en spreken - Nikolaas Sintobin sj over de subtiele rijkdom van het luistergesprek

Hoe komt het toch dat jezuïeten zoveel investeren in onderwijs? - Serie van Nikolaas Sintobin sj over ignatiaanse pedagogie (1/6)

Een exclusieve ignatiaanse wijze om je zomer nóg beter in te gaan - Schrijf je in voor deze webinar met Nikolaas Sintobin sj

Heilig Hart van Jezus, waarover gaat dat eigenlijk over? - Vlog van Nikolaas Sintobin sj

Waarom is Jezus eigenlijk naar ons toe gekomen? Homilie van Nikolaas Sintobin sj voor deze zondag

Theresia van Lisieux aan het woord: de vreugde van de onvolmaaktheid

Een zomerse terugblik, een ignatiaanse specialiteit: bekijk de webinar met Nikolaas Sintobin sj